Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Sbohem Werk Areno! Třinec se loučí s místem, kde hokejisté slavili první titul

28.05.2025 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Hokejový klub Oceláři, fanoušci i město se v neděli symbolicky rozloučí s místem, které bude mít navždy své místo v historii. Na starém zimním stadionu na Lesní ulici Oceláři vybojovali pevné místo mezi hokejovou elitou i první mistrovský titul. Připomeňte si i další milníky hokejového chrámu.

Už v neděli odpoledne se symbolicky rozloučíme s místem, které bude navždy pevnou součástí historie hokeje v Třinci.

Místem, na kterém si Oceláři vydobyli pevné místo mezi hokejovou elitou v České republice.

Zimním stadionem, který byl po takřka půl století domovem našeho klubu.

Zimní stadion na Lesní ulici, který byl až v novém tisíciletí přejmenován na Werk Arenu, byl postaven na konci šedesátých let. Ke slavnostnímu otevření došlo 17. února roku 1967 ve chvíli, kdy zbrusu nový areál ještě nebyl zastřešený ani opláštěný. Jednalo se tehdy o teprve osmou umělou ledovou plochu v celém kraji, která otevřela hokejovému oddílu nové možnosti. Hokejisté už nemuseli spoléhat jen na třeskuté zimní mrazy, začala se rozšiřovat mládežnická základna a v průběhu dalších let i díky ní hokej v Třinci rostl na významu.

A to i přesto, že první roky byly podmínky na nezastřešeném stadionu místy nevyhovující. Na ledovou plochu dopadalo kromě deště a sněhu třeba padající listí. Výstavba střechy započala kvůli chybějícím finančním prostředkům až po sedmi letech provozu a dokončena byla teprve v roce 1976, dostavěno postupně bylo i další potřebné zázemí, kabiny pro mládež a podobně. Poslední rozsáhlou rekonstrukcí pak stadion prošel v devadesátých letech, kdy získal konečnou podobu tak, jak si na něj fanoušci Ocelářů pamatují z posledních zápasů. Včetně sektoru na stání za brankou, kam byl přesunut kotel z původních sektorů E.

Stará Werk Arena byla místem, kde Oceláři vstoupili do své extraligové éry. V nejvyšší české soutěži tam odehráli 19 kompletních sezon, včetně play off dohromady 555 extraligových utkání. Werk Arena byla i místem důležitých kulturních akcí, koncert tam odehrála i slavná rocková kapela The Europe. Jedno utkání na starém zimním stadionu odehrála také české hokejová reprezentace, na podzim 1998 na Lesní zdolala 2:0 výběr Slovenska.

Ale zpět k Ocelářům: Oceláři na ledě prvního zimáku nastříleli celkem 1 955 extraligových branek. Autorem té první je Martin Palinek (asistence Roman Kaděra) v zápase s Olomoucí, poslední gól vstřelil ve Werk Areně Martin Růžička do sítě Zlína na jaře 2014 ve vůbec posledním utkání, které se v Třinci hrálo. A to v rámci semifinálové série s neoblíbeným soupeřem.


Nejvíce branek ale na starém zimním stadionu nenastřílel klubový rekordman Růžička. Nejlepšími třemi třineckými střelci na Lesní byli Richard Král (116 branek), Jan Peterek (104) a Marek Zadina (88). Král rovněž na Lesní ovládl ocelářské bodování (celkem 332 kanadských bodů), před Janem Peterkem (265) a Jiřím Polanským (213).

Oceláři na Lesní také třikrát nasázeli soupeřům deset branek: První desítka se v Třinci upekla 27. prosince 2002 proti Vsetínu (10:4), následně si domů odvezli gólovou nálož také Litvínov (10:1, rok 2010) a Kometa (10:2, rok 2014).

Suverénně nejpamátnější moment se ale na ledě zimního stadionu s ocelovou konstrukcí střechy odehrál 12. dubna roku 2011, když Oceláři v pátém finále rozdrtili rivala z Vítkovic 5:1, celkem v sérii 4:1 na zápasy a slavili spolu s fanoušky na ledové ploše svůj první mistrovský titul.

Tehdejší mistři Jiří Polanský, Martin Adamský a Martin Vojtek o víkendu dorazí i přímo na Lesní, kde spolu s dalšími výraznými postavami třineckých dějin zavzpomínají na jedinečný stadion.