Honzo, byl čas po náročné sezoně trochu odpočívat nebo jsi do přípravy skočil rovnýma nohama?
Po konci sezony, kdy jsme vyhráli s juniorkou titul, jsem ještě spolu s kluky z Frýdku krátce trénoval na malé hale. Potom jsme měli asi dva týdny volna. Snažil jsem se odpočinout si hlavně po psychické stránce, protože po fyzické jsem vyčerpaný ani pořádně nebyl, ale bylo zapotřebí nabrat mentálních sil.
Jak nyní probíhá tvoje příprava na nový ročník?
V tomto týdnu jsme začali trénovat s Frýdkem, který má nového kondičního kouče. Úvodní dny byly na zapracování, zatím to tedy nebylo úplně náročné, ale postupně se do toho dostáváme. Trénujeme většinou v mini Werk aréně. Velkou část přípravy strávíme v posilovně, ale budeme také běhat na tartanu či v lesoparku. Jakmile začátkem června začne příprava Ocelářů, měl bych se připojit k áčku.
Třinecký klub bude i nadále pokračovat v "ocelářské cestě". Předpokládám tedy, že tvou ambicí bude, získat si stabilnější místo v kádru extraligových mistrů...
Je to tak. Mým přáním je, abych si letos zahrál za Oceláře častěji. Je ale jasné, že to při nabité konkurenci v kádru nebude vůbec snadné. O místo ale zabojuji. Minulou sezonu jsem odehrál víc zápasů ve Frýdku, kde jsem byl maximálně spokojený, měl jsem prostor na ledě, v kabině fungovala parta, byla to fajn zkušenost. Také letos jsem připravený na obě varianty, že občas dostanu šanci v Třinci a pokud to neklapne, budu bojovat za Frýdek.
V partnerském klubu jsi ukázal potenciál. Ve 32 zápasech slušná bilance - 33 kanadských bodů (14+19). Frýdek byl ideálním odrazovým můstkem pro bratry Kovařčíky či Davida Ciencialu. Je to pro tebe inspirace?
Pokud máte na ledě víc času, body vám automaticky naskakují. Počítám s tím, že i v Třinci časem snad dostanu větší ice-time, ale jen pokud si ho zasloužím. Je to přirozený vývoj. Frýdek může být pro všechny odrazovým můstkem pro A tým, je to správná cesta. Na příkladu Kovařčíků nebo Činela je vidět, že to jde. Tihle kluci ale nedostali nic zadarmo, museli tomu něco obětovat, svou pozici si tvrdě odpracovat. Je to o tom, jak člověk zraje a jaký má k hokeji přístup.
Když jsme mluvili o inspirativních hráčích, napadá mě ještě jeden vzor, který stojí za to sledovat. Během MS dvacítek jsi možná osobně viděl finský supertalent Kaapa Kakka, který nyní řádí na MS dospělých. V čem je výjimečný?
Nějaké zápasy Finů jsme během mistrovství sledovali a ten kluk je opravu neskutečný. Je to excelentní bruslař, dokáže se rychle zorientovat na malém prostoru, má výbornou střelu. Už v osmnácti letech to je komplexní hráč, je radost na něj koukat. Sleduji jeho hru i teď během MS dospělých. Celou dobu to vypadalo, že jedničkou letošního draftu bude Američan Jack Hughes, ale myslím si, že po MS se to změní a bude to právě Kaapo.
Jsi stále mladý a v mnoha směrech máš možnost se zlepšovat. V čem vidíš své rezervy, v jakých oblastech bys ještě měl zabrat?
V mužském hokeji jsem toho zatím moc neodehrál, zlepšit bych se měl skoro ve všem. Největší rozdíl vidím v síle, v osobních soubojích. Rezervy vidím i v taktické vyzrálosti, v tom byl velký rozdíl mezi Frýdkem a Třincem. V extralize se vyskytují většinou zkušení borci, kteří nedělají moc chyb, drží se lépe toho, co jim trenéři řeknou. Pomohl mi rok v kanadské juniorce, kde jsem pochopil hodně věcí, ta zkušenost mě posunula. Stále pracují i na bruslení, už třetím rokem chodím v létě na speciální trenažér. Stále potřebuji nabrat víc svalové hmoty. Během sezony to jde hůř, teď je naopak optimální období na tom zapracovat.
Profesionální sportovec se neobejde bez kvalitního jídla. Hlídáš si nyní důkladněji také stravovací návyky?
V tomhle směru mi také pomohla Kanada, tam se mi otevřely oči. Nikdy jsem nebyl typ, který se stravuje ve fast foodech. V letní přípravě si jídlo hodně hlídám, snažím se do těla dostat hodně masa, hodně bílkovin a sacharidů, zvyšuji dávky ovoce a zeleniny. Člověk pak kvalitní stravu na sobě cítí, protože se lépe regeneruje a celkově se člověk cítí mnohem lépe. Snad se to odrazí i na ledě.